Tipy

/Tipy
Tipy2018-08-08T15:27:39+00:00

TIPY

Rozhodli ste sa zmeniť svoj životný štýl alebo doterajšie návyky a začať novú, zdravšiu cestu k peknému telu?
Potom budú nasledujúce informácie užitočné práve pre Vás…

Na tomto mieste som sa pokúsil zhnrnúť informácie, ktoré som počas svojho pôsobenia v oblasti osobných tréningov vo fitcentrách nadobudol a verím, že budú prínosom pre tých, ktorí to budú potrebovať.

SPRÁVNY VÝBER MIESTA

Najvhodnejším spôsobom ako začať so zlepšovaním svojej postavy, zdravia alebo kondície je výber miesta. Nájdite si vhodné fitness centrum, ktoré úplne alebo aspoň z časti uspokojuje Vaše potreby a predstavy. Mne sa najviac osvedčila ani nie tak dostupnosť, či vzdialenosť, ale skôr milý personál, vhodné osvetlenie, čistota a hygiena a celková harmónia fitness centra. V Bratislave ich máte hneď niekoľko a je na Vás, ktoré z nich si vyberiete.

VOĽBA TRÉNINGOVÝCH CIEĽOV

Pokračovaním bude voľba cieľov, ktoré chcete samotnými tréningami dosiahnuť. Kedže každý človek je jedinečný a potrebuje uskutočnovať špecifické individuálne ciele, je potrebné vedieť aké to sú, či už ide o znižovanie hmotnosti, odbúravanie tuku, zlepšenie držania tela, odstránenie bolesti chrbtice, či celkové zlepšenie zdravia a kondície a veľa iných. Túto časť sa pokúste sami v kľude premyslieť doma, s priateľmi, skrátka tam, kde sa cítite dobre a potom ich preberte spolu s osobným trénerom. Ten Vám poradí, poprípade pomôže s ich úpravou tak, aby ste boli maximálne spokojní.

VYMEDZENIE ČASU

Nakoniec si stanovte a vymedzte čas, ktorý bude vyhradený iba pre Vás a Váš tréning. Či už pôjde o samotný tréning vo fitness centre alebo o doplnkové cvičenia na bicykli, in-line korčuliach, o beh v prírode a iné. Snažte sa, aby sa stal Vašou dennou záležitosťou tak ako bežné aktivity počas dňa, či už ide o prácu (zárobkovú činnosť), varenie, nákupy s priateľmi, domáce práce alebo čas strávený s rodinou.

TRÉNING S OSOBNÝM TRÉNEROM

Najčastejšou chybou ľudí rozhodnutých venovať čas zlepšovaniu svojho tela, či už ide o tých, ktorí už začali alebo o tých, ktorí sa iba rozhodli začať, je nevedomosť o tréningu ako takom.

Pri cvičeniach so mnou ako s osobným trénerom Vás naučím, na čo sa musíme zamerať z hľadiska správnej techniky rôznych cvikov, ako efektívne vykonávať rozličné pohybové vzory, na čo sa ktoré z nich používajú, vzťahové súvislosti jednotlivých metód a postupov používaných pri tréningoch, ako aj zásady zdravej výživy a kvalitnej regenerácie potrebných k naplneniu Vašich predstáv.

Je výborné vedieť čo presne chceme dosiahnuť, ale nemenej dôležité sú skúsenosti a vedomosti kvalitného osobného trénera, ktorý Vám to čo chcete dosiahnuť, pomôže plnohodnotne naplniť. Cvičenia a konzultácie s osobným trénerom sú omnoho efektívnejšie ako samoskúšanie typu pokus-omyl, čo je pod neodborným vedením bez osobného trénera mnohokrát strata času, nezmyselné zahrávanie sa s vlastným zdravím a viditeľné výsledky neprichádzajú, čo ľudí odrádza a v tom najhoršom prípade zanevrú na šport ako taký.

Až si nieste istí, nechajte sa viesť, poučte sa, aby ste zmenou svojho životného štýlu mohli zlepšiť kvalitu svojho života. Investícia do profesionálneho vedenia tréningov osobným trénerom sa Vám mnohonásobne vráti!

Životospráva a základy stravovania

Problematickou stránkou dosahovania vlastných cieľov je u veľkého množstva jedincov práve táto zložka životného štýlu. Možno aj Vy patríte do skupiny ľudí, ktorí prežívajú na produktoch firiem, ktoré ponúkajú možnosť rýchleho občerstvenia alebo v tom najhoršom prípade nestíhajú počas dňa, cez svoj nabitý pracovný alebo súkromný program, dbať na zásady stravovania alebo naň jednoducho zabúdajú. Jednou z úloh profesionálneho osobného trénera je vytvorenie výživového plánu, ktorý uspokojí Vaše potreby a nároky na každodenný prísun energie. Uisťujem Vás, že ako ste sa postupom času naučili rôzne činnosti vo Vašom živote aj správna životospráva je vec zvyku a čím skôr si ju osvojíte, tým skôr sa budete cítiť aj vyzerať skvele.

REGENERÁCIA A ODDYCH

Je v súčastnosti považovaný skôr za prepych a výsadu dobre zarábajúcich ľudí. Vo všeobecnom povedomí ľudí sú za túto zložku celkového životného štýlu považované dovolenky, drahé pobyty vo wellness centrách prevažne v zahraničí, či hotely a zariadenia ponúkajúce kompletnú relaxačnú starostlivosť.

Toto všetko existuje, no najlepšia relaxácia a v žiadnom prípade nie nedostupná pre akéhokoľvek človeka, je ODPOČINOK. Áno, je to práve spánok, ktorý nás nabije potrebnou energiou a vráti sily umožňujúce prekonať nový hoci aj náročný deň. K nemu sa ako regeneračné prvky pripájajú rôzne druhy masáží, vírivé vane, alebo masážne kúpele, či sauna alebo bazén. Toto všetko sú prostriedky výbornej relaxácie, ktoré sú prístupné aj cenovo dostupné pre širokú verejnosť, prakticky pre každého.