O mne

/O mne
O mne2018-08-22T18:18:58+00:00

Príbeh o Rasťovi…

Milé dámy, vážení páni V krátkosti by som prehodil pár riadkov o sebe, pretože považujem za správne, aby ste mali aspoň nejakú predstavu o tom, kto sa bude snažiť o to, aby ste sa cítili príjemne a dostane Vás do cieľa za Vašou vysnívanou postavou…

Môj život nebol od začiatku sústredený na šport. Zlom nastal na konci strednej školy, keď som si povedal, že po prekonaní rôznych ochorení v detstve nebudem v ústraní, ale naopak budem sa snažiť niečo dosiahnuť. Tak som sa prihlásil na vojenskú vysokú školu, kde sa mi dostalo disciplíny, poriadku a neutíchajúcej túžbe stále sa zlepšovať. Až tu som sa dostal k maximálnemu využitiu svojho potenciálu a začal som budovať nielen svoje telo, ale aj návyky a vedomosti. Pár veľmi dobrých priateľov mi pomohlo na tejto ceste, za čo im budem navždy vďačný, keďže boli trpezliví a pomohli mi na ceste k poznaniu seba samého, čo bolo dobrou životnou skúsenosťou, aby som neskôr mohol sám pomáhať iným. Popri cvičení v jednoduchých a skromných podmienkach som sa v tej dobe učil veľa od svojich skúsenejších priateľov, z odbornej literatúry a časopisov. Praxou som zistil veľmi veľa užitočných vecí o samotných tréningoch, zdravom stravovaní, či regenerácii organizmu.

Toto všetko ma nenechalo chladným a chcel som vedieť, či budem vedieť pomôcť na ceste za svojimi cieľmi aj druhým ľudom, tým, ktorí to budú chcieť a budú potrebovať, tak som začal amatérsky trénovať priateľov a poskytovať im cenné rady, ktoré sa dostali v minulosti aj mne.

Počas vysokej školy som urobil prvý krok k profesionálnemu trénovaniu a zložil som skúšky na základnú trénerskú kvalifikáciu – tréner III. triedy. Stále som bažil po informáciách, tak som po krátkom čase zložil skúšky na trénera II. triedy a súčasným vrcholom môjho vzdelávania v oblasti športu je medzinárodná licencia a absolvovanie štúdia diplomovaného trénera I. triedy kulturistiky, fitness a silového trojboja Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave.

Trénovaniu sa venujem od získania prvej kvalifikácie 14 rokov, v praxi približne 16, z čoho plynie aj množstvo spokojných a usmiatych klientov. A o to tu predovšetkým ide…

“teším sa ako Vám pomôžem uvedomiť si, dosiahnuť a prekonať Vaše životné ciele.” – R.S.